מהו תה ירוק?

בשנים האחרונות נערכו מחקרים רבים אשר מעידים על היתרונות הבריאותיים בשימוש בתה ירוק. מקורו של התה הירוק הוא צמח ה-Camellia Sinensis אשר גדל במזרח הרחוק.

התה הירוק עשיר בפוליפנולים (כגון פלבנולים ופלבנואידים), שהם חומרים בעלי פוטנציאל אנטי-סרטני ופוטנציאל אנטי-חמצוני חזק. הפלבנואידים של עלי התה שייכים למשפחת הקטכינים, והחשוב שבהם הוא epigallocatechin gallate) EGCG).

תה ירוק

תה ירוק

סגולות בריאותיות בצריכת תה ירוק:

נמצא כי התה הירוק מאיץ את קצב חילוף החומרים (מטבוליזם) בגוף, מסייע להפחתת כולסטרול ועוזר בתהליך ההרזיה ובהפחתת מסת השומן. מחקרים רבים מעידים על סגולות התה הירוק במגוון גדול של בעיות רפואיות והקשרים שונים. המחקרים מראים כי צריכה של תה ירוק תורמת להגנה מפני מחלות קרדיו-ווסקולריות (מחלות לב וכלי-דם), תורמת לבריאות הפה ולבריאות העצם, וכן מסייעת בעיכוב תהליכים סרטניים בגוף. התה הירוק משפיע על חיזוק מערכת החיסון ושליטה בתגובה החיסונית בגופנו. בנוסף, לתה הירוק יש השפעה מעוררת (מכיל קפאין).

הרכב ומינון:

שתייה של כ-10 כוסות תה ירוק ביום תורמת לבריאות, אולם כמות יומית שכזו לא תמיד פשוטה לביצוע. פורמולת Green tea plus מרוכזת יותר ומאפשרת הגעה למינון היומי המומלץ. הפורמולה המכילה 58% תה ירוק, מיועדת לצריכה עם מים, בכמות של 1-2 קפסולות ביום בסמוך לאוכל. בניגוד לסוגים אחרים של תה ירוק, הפורמולה הזו מציעה שילוב ייחודי עם צמחי מרפא נוספים - פאוליניה קופאנה לצד גריסיניה מנגוסטנה. רכיבים אלו מכילים פוליפנולים רבים. מעבר לכך, הייחודיות של Green tea plus באה לידי ביטוי במנגנון הנקרא "תרמוגנזה". זהו מנגנון המספק לגוף את החום הדרוש לו ואף מונע תופעות-לוואי המלוות לצריכת קפאין.

למי זה מתאים?

הפורמולה מיועדת לכל אדם הרוצה לשמור על בריאותו באמצעות צריכת נוגדי חמצון, ובייחוד לאנשים המעוניינים לייעל את תהליך הירידה במשקל. יש לציין כי הפורמולה לא מתאימה למי שסובל מבעיות בלחץ דם, בעיות לב או מתופעות היפר-תירואודיזם (פעילות מוגברת של בלוטת-התריס). בכל מקרה כדאי להתייעץ עם הצוות הרפואי לצורך ביצוע אבחון מקיף.

ליהי קן - תזונאית קלינית B.Sc

מי שקרא מאמר זה התעניין גם במאמרים הבאים: