מדאיג: שליש מהאוכלוסייה הבוגרת בעולם נמצאת במצב של משקל יתר

ארגוני בריאות מעריכים שכשליש מהמבוגרים בעולם הם בעלי עודף משקל. אחד מכל עשרה בוגרים בעולם סובל מהשמנה מסוכנת. מחקרים רבים מעידים שנמצאה דיאטה שיכולה למנוע או לטפל בהשמנה

מקורות רפואיים ומדעיים רבים מנתחים את תהליכי ההשמנה והסיכונים הכרוכים בהם.  21 מחקרים אפידימיולוגיים חקרו את הקשר בין הדיאטה הנחשבת לטובה בעולם, הדיאטה הים תיכונית, לבין בעיית משקל. ניתוח זה כלל 7 מחקרי חתך, 3 מחקרי עוקבה ו-11 מחקרי התערבות.  מתוך אלו, 13 מחקרים דיווחו כי היענות לדיאטה הים תיכונית, הביאה לפחות מקרי עודף משקל/השמנה או לחלופין ירידה גדולה יותר במשקל גוף. ההוכחות מראות על מגמה אפשרית של אימוץ עקרונות הדיאטה הים תיכונית במניעת השמנה ועודף משקל המוסברים ע"י מנגנונים פיזיולוגיים.

חבר המדיקל בורד בחברה שהביאה את הדיאטה הים תיכונית לישראל, The123Diet. "מחקרים אפידימיולוגיים הראו עליה באריכות הימים וירידה בתמותה במדינות ים תיכוניות בהשוואה למדינות ארה"ב או צפון אירופה . יתרונות בריאותיים אלה יוחסו בעיקר לתבנית הדיאטה שהייתה קיימת במדינות הים התיכון בתחילת שנות ה-60, עוד בטרם מדינות אלה קיבלו אופי "מערבי".

מדאיג: שליש מהאוכלוסייה הבוגרת בעולם נמצאת במצב של משקל יתר

מדאיג: שליש מהאוכלוסייה הבוגרת בעולם נמצאת במצב של משקל יתר


"התזונה הים תיכונית המסורתית  משפרת את מצב הבריאות. במה היא תומכת?  צריכה גבוהה של מזונות צמחיים כגון פירות, ירקות, קטניות אגוזים, זרעים ודגנים מלאים; שימוש במזונות עונתיים, טריים ושגודלו מקומית; שימוש בשמן זית כמקור עיקרי לליפידים בדיאטה; צריכה תכופה אך מתונה של יין אדום, בדר"כ עם הארוחות; צריכה של דגים טריים ומאכלי ים; צריכה מתונה של מוצרי חלב, עוף וביצים ובשר אדום ובשר מעובד נצרכים בתדירות נמוכה ובכמויות נמוכות".

תבניות דיאטטיות נחקרו באמצעות אנליזות  ומדדים שונים, ששימשו  על מנת לחקור את הקשר בין דיאטה ים תיכונית ופרמטרים בריאותיים, כגון תמותה או סיכון למחלות כרוניות. כתוצאה מכך, קיימות ראיות אפידימיולוגיות הולכות ומצטברות בנוגע ליתרונות הבריאותיים של הדיאטה הים תיכונית ומחלות לב ובכלל. קיים גם חקר מתפתח לגבי הקשר בין תזונה ים תיכונית והשמנה, עם מספר הולך ועולה של מחקרים אפידימיולוגיים הבוחנים קשר זה.

השמנה תורמת לכ-30-40% מהמחלות הקרדיוווסקולריות, לכמות גדולה מסך אירועי סוכרת סוג 2 ותסמונת מטבולית, וגם, בהיעדר פעילות גופנית, עד לכ-30% מסוגי סרטן מסוימים. ארגון הבריאות העולמי (WHO) מעריך שברחבי העולם, בשנת 2005, כ-1.6 מיליארד מבוגרים סבלו מעודף משקל ו-400 מיליון מבוגרים הוגדרו כסובלים מהשמנה. קיימת עליה ניכרת ברמת ההשמנה בארה"ב ובאירופה, ומדינות ים תיכוניות גם הן מושפעות למרות שבמידה מועטה יותר, עם השמנת מבוגרים בספרד שעלתה מ-15% ל-21% בין השנים 1994-1995 ובין 1999-2000 . הדבקות בדיאטה הים תיכונית משפרת את הנתונים בקיצוניות."

להלן אסמכתאות רפואיות ממחקרים:

 1. Keys A, Menotti A, Karvonen MJ, Aravanis C, Blackburn H,
Buzina R, Djordjevic BS, Dontas AS, Fidanza F, Keys MH, Kromhout
D, Nedeljkovic S, Punsar S, Seccareccia F, Toshima H. The
diet and 15-year death rate in the seven countries study. Am J
Epidemiol 1986; 124: 903–915.

2. Serra-Majem L, Trichopoulou A, Ngo de la Cruz J, Cervera P,
Garcia AA, La Vecchia C, Lemtouni A, Trichopoulos D. Does the
definition of the Mediterranean diet need to be updated? Public
Health Nutr 2004; 7: 927–929.

3. Trichopoulou A, Lagiou P. Healthy traditional Mediterranean
diet: an expression of culture, history, and lifestyle. Nutr Rev
1997; 55: 383–389.

4. Bach A, Serra-Majem L, Carrasco JL, Roman B, Ngo J, Bertomeu
I, Obrador B. The use of indexes evaluating the adherence
to the Mediterranean diet in epidemiological studies: a review.
Public Health Nutr 2006; 9: 132–146.

5. Serra-Majem L, Roman B, Estruch R. Scientific evidence of
interventions using the Mediterranean diet: a systematic review.
Nutr Rev 2006; 64: S27–S47.

6. de Lorgeril M, Salen P. The Mediterranean-style diet for the
prevention of cardiovascular diseases. Public Health Nutr 2006; 9:
118–123.

מי שקרא מאמר זה התעניין גם במאמרים הבאים: