חשיבות שילוב תוספי התזונה בתהליך ירידה במשקל

ערכות הירידה והשמירה על המשקל של The123Diet מבוססות על פורמולות ייחודיות  של תוספי תזונה המהוות גורם מסייע בתהליך בדיאטה ובצמוד לתפריט מאוזן.

רבים מבלבלים בין תוספי תזונה לבין תרופות, ונמנעים מלצרוך תוספי תזונה כיוון שחוששים להכניס חומרים לא ידועים לגופם, או בשל היעדר ידע מספק לגבי הגדרת תוספי התזונה ותפקידם.

מאמר זה מבקש לעשות סדר, באשר למהות תוספי התזונה, תפקידם, מדוע אנו זקוקים להם ומה ההבדל בין תוספי תזונה לבין תרופות.

מהם תוספי תזונה?

תוסף תזונה הוא חומר הנאכל בנוסף למזון הרגיל, במטרה לספק חומרים חיוניים כגון ויטמינים, מינרלים, חומצות שומן או חומצות אמינו החסרים, או לא מספיקים, בדיאטה הרגילה.

קיימים הבדלים רבים בין תוסף תזונה לבין תרופה, הנוגעים בעיקר לתהליכי הבקרה שנדרש המוצר לעבור עפ"י תקנים של משרד הבריאות, אך ההבדל העיקרי הוא שתרופה עשויה להיות חומר שמיוצר באופן סינתטי במעבדה, או חומר כימי מסויים שבודד מצמח כלשהו. השפעתו של אותו חומר על גוף האדם אינה ידועה, ועלולה להזיק לגוף האדם. לכן אותו חומר נדרש לעבור תהליכי בקרה מחמירים וניסויים בבעלי חיים טרם המעבר לשימוש אצל בני אדם.

לעומת זאת, תוספי תזונה עשויים מתערובות צמחים שונות. החומרים מהם מורכב התוסף אינם בודדו מן הצמח או סונתזו במעבדה באופן מלאכותי, ולכן הנזק הפוטנציאלי שיכול להיגרם על ידם הוא נמוך ביחס לתרופות. על כן משרד הבריאות אינו מחייב את יצרני תוספי התזונה לקיים את אותם השלבים המחמירים שתרופה עוברת, עד אישורה ויציאתה לשוק.

תוסף התזונה – כשמו כן הוא – בא לתסף לנו את התזונה. התוסף אינו תחליף למזון, אלא מספק לנו רכיבים תזונתיים מסויימים שיתכן והינם חסרים בתזונה שלנו.

בחברה שבה דיאטות מסוגים שונים ומגבלות תזונתיות הינן נפוצות (ללא סוכר/ללא גלוטן/ללא בשר/ללא חלב/דל פחמימות וכו'), יש מקום לתוספי תזונה בתפריט של כל אחד ואחת מאיתנו.

חשיבות שילוב תוספי התזונה בתהליך ירידה במשקל

חשיבות שילוב תוספי התזונה בתהליך ירידה במשקל


מדוע בכלל אנו צריכים להשתמש בתוספי תזונה?

כעיקרון, בני האדם, כמו כל חיה בטבע, אמורים לקבל את מלוא הויטמינים, המינרלים, ורכיבים תזונתיים נוספים מהמזון בלבד. אז מדוע בכל זאת עלינו לצרוך תוספים?

למרות האמור לעיל, בני האדם כבר לא חיים בטבע, והחיים המודרנים אינם מאפשרים לנו לקיים "תזונה טבעית" כפי שהייתה בעבר. תהליכי המודרניזציה, התיעוש והחקלאות, הינם תהליכים שבין היתר הביאו לפגיעה בערכים התזונתיים של המזון אותו אנו צורכים.

אחת הדוגמאות לכך היא תהליך הסטריליזציה שמזון עובר. על מנת שמזונות יהיו בטוחים לשימוש, הם עוברים תהליכים כגון פיסטור, עיקור, ואפילו הקרנות, על מנת לוודא שהמזון נקי מחיידקים וממיקרואורגניזמים מזהמים אחרים, לשמור על בריאותנו ובטחוננו, ולמנוע מחלות, הרעלות מזון וכד'.

אין להסתכל על תהליכים אלו כדבר שלילי. מזונות שלא יעברו את אותם התהליכים עלולים להיות מסוכנים ביותר, ואכן, המזון המוצע לנו כיום הינו בטוח יותר לשימוש משהיה בעבר. כמות ההרעלות שנובעות ממזון הלכה ופחתה עם השנים וגם תוחלת החיים עלתה. המהפכה התעשייתית וההתקדמות הטכנולוגית מאפשרים לנו כיום לצרוך מזון בטיחותי ללא חשש.

עם זאת, תהליכים כגון סטריליזציה וחקלאות מודרנית גם פוגעים בערכו התזונתי של המזון. למשל, על מנת לפסטר חלב (תהליך הנעשה על מנת לחסל את כל החיידקים הפתוגניים), יש לחמם אותו לטמפרטורה של 73 מעלות למשך 16 שניות. החום הגבוה פוגע במבנה של חלבונים ורכיבים תזונתיים אחרים, אך עם זאת מאפשר לנו לצרוך חלב ללא חשש מזיהום חיידקי.

יתר על כן, החקלאות המודרנית שבה אנו משתמשים באותן אדמות לגידול שוב ושוב, הופכת גם את האדמה שלנו לדלה יותר במינרלים, ועל כן את הצמחים המגודלים בה לדלים במינרלים. לדוגמה, המינרל יוד (הידוע כחיוני לתפקוד תקין של בלוטת התריס), נמצא בקרקעות הקרובות יותר לאיזורים ימיים. במדינות רבות שבהן עיבדו את האדמה שוב ושוב לצורך גידולים, או במדינות שמיקומן רחוק מן הים, הלכה ופחתה כמות היוד במשך השנים, והדבר יוצר חסרים באותן אוכלוסיות ועלול לגרום לבעיות בריאותיות רבות.

כל אלו ועוד, הובילו את האדם המודרני להבנה שהמזון לא בהכרח יספק לו את כל צרכיו התזונתיים, וכך נוצרה הדרישה לתוספי התזונה. משמעות המונח "תוספי תזונה" היא שאנו מוסיפים לתזונה הכללית שלנו מוצרים (תוספים) אשר משפרים אותה.

כאשר אנו בתהליך של דיאטה, שבה אנחנו מונעים מהגוף מזונות מסויימים (למשל מזונות המכילים גלוטן), עשויים להתפתח עם הזמן חוסרים. בערכות הבריאות והירידה במשקל  של The123Diet, יש תוספי תזונה מגוונים, המספקים את הויטמינים, המינרלים, והרכיבים התזונתיים הדרושים לנו. התוספים של חברת The123Diet עשויים מצמחי מרפא סיניים ומערביים, אשר להם מעלות רבות בנוסף לאספקת הרכיבים החיוניים; הרכיבים אשר מצויים בפורמולות מסייעים כנגד השמנת יתר, רמות כולסטרול גבוהות ויתר לחץ דם, מכילים נוגדי חימצון, ותורמים להגברת האנרגיה ושיפור המטבוליזם של שומנים וסוכרים בגוף. לפורמולה גם מצטרפים אלמנטים המגנים על תפקודי הכבד ופועלים לטובת ניקוי הכבד מרעלים.

התוספים שלנו בטוחים לשימוש , עברו תהליך של סקר סיכונים, בדיקת תקינות פרמקולוגית וטוקסיקולוגית ומכילים רכיבים המאושרים על ידי משרד הבריאות ונמצאים ברשימת ה- EAFUS וה-GRAS של ה- FDA.

לסיכומו של עניין-

בעידן המודרני, תוספי התזונה, במינון ובתזמון המתאים, עשויים לשפר את איכות חיינו ולשמור על בריאותנו. יתרונותיהם הבריאותיים של צמחי המרפא שמרכיבים את תוספי התזונה של The123Diet מגובים במאמרים מדעיים רבים של הספרות המקצועית וזמינים ברשת לכל דורש.

מי שקרא מאמר זה התעניין גם במאמרים הבאים: